Hoe koop je een auto met diefstalschade op een online veiling?

Wanneer een voertuig verzekerd is tegen diefstal, en het wordt teruggevonden, is het meestal total loss. Dit kan zijn omdat het schade heeft opgelopen, of omdat het total loss is verklaard nadat een bepaalde periode is verstreken zonder dat het is teruggevonden. Deze auto’s worden dan vaak door de verzekeringsmaatschappij op een veiling verkocht.

Wat is een bergingsauto?

Voor verzekeringsdoeleinden is een total loss een auto waarvan de reparatiekosten 60-70% van de vervangingswaarde bedragen. De verzekeringsmaatschappij schrijft het voertuig af en betaalt de eigenaar de vervangingskosten. Dan eindigt het voertuig op de veiling als een “berging” voertuig.

Als u overweegt de aankoop van een diefstal teruggevorderd voertuig, zult u willen de omvang van de schade te bepalen, en na te denken over wat het zal kosten om het te herstellen.

Als u geen uitdaging wilt aangaan en over diepe zakken beschikt, is dit een belangrijke overweging.

De omvang van de schade aan een teruggevonden auto kan minimaal zijn – misschien is het interieur vernield. Of de auto is gestolen door joy-riders die hem tegen een boom hebben gereden, met carrosserieschade als gevolg. Een auto die is gestolen en verbrand is waarschijnlijk niet veel, maar andere vormen van schade kunnen worden gecorrigeerd, vooral als je toegang hebt tot een goedkope bron van onderdelen.

Als voorbeeld, een auto met een vernield interieur kan heel mooi en goedkoop worden opgeknapt met stoelen en tapijten van een ander sloopvoertuig. Het is hetzelfde met spatborden en bumpers – gewoon een bezoek aan een sloperij, krijgen wat je nodig hebt, en herstellen van uw diefstal teruggewonnen auto.

Het registreren en verzekeren van een berging auto

Natuurlijk, een berging zorg is niet rijdbaar, en je zult moeten bewijzen dat je hebt gedaan de nodige reparaties om vergunning en verzekering van uw gerestaureerde voertuig. Dit zal inhouden dat je moet bewijzen dat je de auto hebt gerestaureerd tot een rijdbare staat. Alle onderdelen die u gebruikt in de restauratie zal moeten worden gedocumenteerd om de “salvage” titel om te zetten in een “schone” title.

Then heb je zorgen te maken over het verzekeren van uw herbouwde voertuig, en realistisch gezien, de meeste verzekeringsmaatschappijen gaan worden terughoudend om u tegemoet te komen voor iets anders dan PLPD (persoonlijke aansprakelijkheid en schade aan eigendommen) verzekering.

U zult moeten bewijzen dat uw gerestaureerde voertuig net zo goed is als al het andere op de weg, en dat kan betekenen dat u zich moet onderwerpen aan een inspectie door de DMV of op zijn minst door een monteur die door de verzekeringsmaatschappij is aangewezen. Dat is gewoon omdat verzekeringsmaatschappijen niet graag een kans wagen op een voertuig dat al vernield is.

Het laatste woord

U kunt een geweldige deal krijgen op een diefstal teruggevorderde auto op de veiling. Maar je zult wel wat moeilijkheden moeten overwinnen om hem verzekerd te krijgen. Dat gezegd hebbende, als u graag auto’s herbouwt, of als u gewoon op zoek bent naar een goede deal, kan een teruggevonden auto een goede optie voor u zijn.

U kunt er een kopen op een veiling in het “echte leven”, of online kopen op een virtuele veiling. Online veilingen zijn soms open voor het grote publiek – vaker als het gaat om berging auto’s dan met nieuwe auto’s. Als u zich niet op uw gemak voelt in een veilingomgeving – en veel mensen zijn dat niet omdat ze vrij snel zijn – kunt u altijd een proxy-bieder gebruiken.

Proxy-bieders zijn bedrijven die namens u bieden om het voertuig te krijgen dat u wilt, en kunnen zelfs uw gestolen teruggekregen auto voor een nominaal bedrag bij u thuis afleveren. Alles wat u hoeft te doen is aan te geven hoeveel u bereid bent te bieden, en de rest over te laten aan uw proxy.

Vind informatie over Rebuilt Title Laws voor elke Amerikaanse staat. Verken onze Voertuig Veilingen, evenals het vinden van meer informatie over hoe deze veilingen werken.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *