14 reps
All values from NFL Combine

Seattle SeahawksEdit

2012 seasonEdit

Kearse was signed by the Seattle Seahawks as an undrafted free agent on April 28, 2012. Zadebiutował w NFL 4 listopada i miał sześciojardowy odbiór przeciwko Minnesota Vikings. Pojawił się w siedmiu meczach jako debiutant dla Seattle w 2012 roku, kończąc z trzema połowami na 31 jardów i grając w drużynach specjalnych. Kearse przeszedł operację LASIK podczas offseason, aby poprawić swój wzrok.

Sezon 2013Edit

Podczas sezonu 2013 w meczu Week 1 przeciwko Carolina Panthers, Kearse złapał 43-jardowy touchdown pass od quarterback Russella Wilsona późno w czwartym kwartale, aby podnieść Seahawks do wyniku 12-7. Wynik ten był pierwszym w profesjonalnej karierze Kearse’a.

W tygodniu 5 meczu z Indianapolis Colts, Kearse miał 28-jardowy odbiór przyłożenia i zablokował punt, który spowodował bezpieczeństwo w przegranej 34-28. W Week 10 przeciwko Atlanta Falcons, zdobył 43-jardowe przyłożenie po sztuczce, gdy Marshawn Lynch rzucił piłkę z powrotem do Russella Wilsona w zwycięstwie 33-10. W 2013 roku Kearse rozegrał 15 spotkań, w których zdobył 346 jardów odbiorczych i 4 przyłożenia.

W 2013 NFC Championship Game 19 stycznia 2014 roku, przeciwko rywalowi dywizji San Francisco 49ers, Kearse złapał 35-jardowe przyłożenie od Wilsona. Seahawks ostatecznie wygrali ten mecz 23-17 i awansowali do Super Bowl XLVIII. Podczas Super Bowl przeciwko Denver Broncos, Kearse miał cztery połowy na 65 jardów, w tym 23-jardowy przyłożenie w trzeciej kwarcie, łamiąc cztery walki, aby dostać się do endzone. Seahawks wygrali 43-8, dając Kearse’owi i zespołowi pierwsze zwycięstwo w Super Bowl w historii franczyzy.

Sezon 2014Edit

W sezonie regularnym 2014, Kearse zagrał w 15 meczach z 537 jardami odbiorczymi i przyłożeniem. W tygodniu 5, przeciwko Washington Redskins, złapał swoje jedyne przyłożenie w sezonie w zwycięstwie 27-17.

W tygodniu 3, w rewanżowym meczu Super Bowl XLVIII przeciwko Denver Broncos, Kearse rzucił pierwsze podanie w karierze NFL, 17-jardowe podanie do Russella Wilsona, w zwycięstwie 26-20 w dogrywce.

W 2014 NFC Divisional Round playoff meczu przeciwko Carolina Panthers, Kearse kontynuował swoją passę łapania przyłożeń w postseason gry z 63-jard catch-and-run w drugim kwartale, łapiąc piłkę z jedną ręką. On będzie złapać dwa inne podania w grze, każdy idzie na 33 jardów, i prowadzić wszystkich odbiorców z 129 jardów odbioru na jego trzech połowach. Seahawks wygrali 31-17 i awansowali do Mistrzostw NFC.

W 2014 NFC Championship Game versus Green Bay Packers, Kearse złapał swoje jedyne uzupełnienie, 35-jardowe przyłożenie wygrywające grę w dogrywce, aby dać Seattle wygraną 28-22 po przegranej 16-0 na półmetku. Zwycięstwo to dało Seahawks drugi rok z rzędu awans do Super Bowl. Kearse został skierowany na pięć rzutów wcześniej w grze, pierwsze cztery zostały przechwycone (dwa z nich wywrócone przez Kearse) i piąty był niekompletny. To był czwarty z rzędu mecz posezonowy, w którym Kearse złapał podanie na przyłożenie.

W ostatniej minucie Super Bowl XLIX, Kearse złapał piłkę po tym, jak podanie Wilsona zostało przechwycone przez cornerbacka Malcolma Butlera, a piłka odbiła się cztery razy od ciała Kearse’a, zanim zabezpieczył piłkę. Zagranie wydawało się być remake’iem Helmet Catch. Jednak Malcolm Butler przechwycił Wilsona na linii bramkowej na mniej niż 30 sekund przed końcem, tym samym udaremniając Seahawks szansę na drugie mistrzostwo z rzędu, ponieważ przegrali z Patriots 28-24.

Sezon 2015Edit

W sezonie 2015, Kearse złapał osiem podań na 76 jardów w otwierającej sezon 34-31 dogrywce przegranej w St. Louis przeciwko Rams, ustanawiając nowy rekord pojedynczego meczu dla przyjęć (łamiąc swój poprzedni rekord pięciu). W 5. tygodniu w Cincinnati, Kearse zdobył swoje pierwsze przyłożenie w sezonie, wykorzystując 30-jardowe podanie od Wilsona w przegranym 27-24 meczu. W 11. tygodniu przeciwko Pittsburgh Steelers, Kearse zanotował 4 podania na 47 jardów i 2 przyłożenia, w wygranym 39-30 meczu, w którym po raz pierwszy w karierze zdobył wiele przyłożeń. W tygodniu 15, przeciwko Cleveland Browns, miał career-high 110 jardów odbioru w zwycięstwie 30-13. Kearse rozpoczął wszystkie 16 meczów po raz pierwszy w swojej karierze i zakończył rok z 685 jardami i pięcioma przyłożeniami.

W Divisional Round przeciwko Carolina Panthers, Kearse miał 11 odbiorów na 110 jardów i dwa przyłożenia, gdy Seahawks przegrali wynikiem 31-24.

Sezon 2016Edit

W sezonie 2016, Kearse złapał 41 podań na 511 jardów i jedno przyłożenie. Seattle wygrało NFC West i dostało się do playoffów. Jego samotne przyłożenie przyszło w tygodniu 16, przeciwko Arizona Cardinals w porażce 34-31 w Wigilię. Pokonali Detroit Lions w Wild Card Round, zanim spadli do ostatecznego mistrza NFC Atlanta Falcons w Divisional Round.

New York JetsEdit

Sezon 2017Edit

1 września 2017 r., Kearse, wraz z drugorundowym wyborem draftu 2018, zostali przehandlowani do New York Jets w zamian za defensive tackle Sheldon Richardson.

Kearse z Jets 3 grudnia 2017

10 września, w otwarciu sezonu, Kearse zadebiutował w barwach Jets, notując siedem odbiorów na 59 jardów w przegranej 21-12 z Buffalo Bills. W Week 2, przeciwko Oakland Raiders, miał cztery odbiory na 64 jardy i swoje pierwsze dwa przyłożenia z Jets, oba od rozgrywającego Josha McCowna. Jego występ przeciwko Raiders był dopiero drugim meczem z wieloma przyłożeniami w karierze. W Week 12 przeciwko Carolina Panthers, Kearse miał 7 odbiorów na 105 jardów i jedno przyłożenie. On i jego kolega Robby Anderson mieli ponad 100 jardów w tym samym meczu, w którym Jets przegrali 35-27. Podczas Week 13 przeciwko Kansas City Chiefs, Kearse miał kolejny znakomity występ, podkreślony przez spektakularny jednoręki chwyt przy linii bocznej granicy i 51-jardowy odbiór gry później w grze. Zakończył mecz z 9 odbiorami i 157 jardami otrzymanymi, gdy Jets wygrali 38-31. Ogólnie rzecz biorąc, w sezonie 2017, zakończył z 65 odbiorami na 810 jardów odbiorczych i pięć przyłożeń odbiorczych.

Sezon 2018Edit

Kearse rozpoczął sezon 2018 z siedmioma odbiorami na 71 jardów w swoich pierwszych czterech meczach. W tygodniu 6, przeciwko Indianapolis Colts, miał dziewięć przyjęć dla season-high 94 jardów. Miał swoje pierwsze przyłożenie odbiorcze w sezonie w tygodniu 11 przeciwko New England Patriots.

Detroit LionsEdit

W dniu 6 czerwca 2019 roku Kearse podpisał z Detroit Lions. W dniu 8 sierpnia 2019 roku Kearse doznał złamania nogi na początku pierwszej kwarty w Week 1 preseason przeciwko New England Patriots. Został umieszczony na kontuzjowanej rezerwie 10 sierpnia 2019 r.

Kearse ogłosił przejście na emeryturę 29 września 2020 r.