Îmi tot văd numerele de ziua mea de naștere peste tot (ce înseamnă asta)

ȚI VEZI NUMERELE de ziua ta de naștere peste tot?

Când vă vedeți numerele zilei de naștere, înseamnă că acestea au o semnificație mai profundă. Faptul că vă vedeți în mod constant numerele zilei de naștere este un semn că aveți ghizi cu voi. După cum știți, data noastră de naștere reprezintă intervalul de timp al încarnării noastre ca ființe umane individuale. Atunci când vă vedeți în mod constant numerele de naștere, ghizii voștri vă solicită atenția și conștientizarea.

Data la care v-ați născut aduce o mare semnificație în înțelegerea a ceea ce sunteți. De asemenea, ajută la aflarea a ceea ce vă rezervă viitorul. Ziua în care te-ai născut este unul dintre cele cinci numere ale tale. În numerologie, acestea sunt numite numere de bază. Numerele care derivă din numele tău complet la naștere și data nașterii reflectă cine ești, talentele tale înnăscute, caracteristicile, particularitățile, punctele forte și punctele slabe. Aceste numere te influențează cel mai puternic de-a lungul vieții tale.

Dacă îți dorești o îndrumare reală din numerele îngerilor și din tiparele pe care le vezi, ia-ți un moment pentru a răspunde la câteva întrebări și spune-mi despre numerele pe care le-ai văzut. Voi face o citire gratuită a cărților îngerilor cu numerele tale.

Ce înseamnă când îți tot vezi numerele zilei de naștere?

Semnificația spirituală a faptului că îți vezi constant numerele zilei de naștere este că îți închei un obiectiv pe termen lung, cum ar fi un program de studiu, un obiectiv de afaceri sau o relație.

Dar mai este și altceva. Atunci când ne referim la numerele de naștere, vorbim, în general, despre data nașterii noastre. Dimpotrivă, în numerologie, orice număr are semnificația sa și orice ființă umană are numărul său secret. Haideți să analizăm mai în profunzime semnificația ascunsă a numerelor și cum vă puteți folosi data nașterii pentru a vă determina cu ușurință numărul rădăcină.

Hidden Meanings of Birthday Numbers

Calculating and analyzing your unique date of birth is easy. Numerology is about getting your root number. Your root number is similar to your astrological sun sign. It reveals your life purpose, strengths, weaknesses, talents, and ambitions. To calculate our root number, we must reduce each component of our birth date to a single digit. Let us try an example, we will use the date of October 14, 1991:

the month, 10, we will reduce it to 1 +0 = 1

the day, 14, we will reduce it to 1 + 4 = 5

the year, 1991, we will reduce it to 1 + 9 +9+ 1 = 20

we will reduce 20 to 2 + 0 = 2

For the master number, we add the reduced month, day, and year numbers. Let us try: 1 + 5 + 2 = 8, our root number equals 8.

Number 1 represents a pioneer, a leader, a determined and sometimes selfish person.

Number 2 represents the number of passive, receptive, good, and emotional persons.

Number 3 represents open, creative, and bright persons.

Number 4 represents reliable and honest persons, loyal workers with a sense of organization.

Number 5 represents thoughtful, skillful, curious and impulsive persons.

Number 6 represents creative persons, with a sense of beauty and art. Sometimes they can be a little pretentious.

Number 7 represents mystics and peaceful persons.

Number 8 represents strong, reliable, and creative persons.

Number 9 represents intellectuals and idealists.

Number 11 represents idealists. Aceste persoane sunt dedicate muncii lor și adesea se sacrifică pentru alții.

Numărul 22 acoperă toate proprietățile cele mai bune ale celorlalte numere.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *