2020 NASCAR Cup Series Spring Martinsville Race Page

Martin Truex Jr. získal v Martinsville první vítězství v roce 2020: Martin Truex Jr. vyhrál ve středu večer svůj druhý závod na Martinsville Speedway v řadě a nakonec zvítězil s náskokem 4,232 sekundy před superkonkurenční trojicí vozů týmu Penske v závodě Blue-Emu Maximum Pain Relief 500. Oproti svému dominantnímu vítězství na půlmílové trati loni na podzim (vedl 464 z 500 kol) musel Truex tentokrát vyjednávat a prodírat se dopředu. „Dlouho jsme pracovali na tom, abychom toto místo vyřešili, a prostě jsme se k němu propracovávali,“ řekl Truex, který řídí Toyotu Camry s číslem 19 týmu Joe Gibbs Racing.“(6-10-2020)

#19-Martin Truex, Jr. vyhrál závod Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway. Je to jeho 1. letošní vítězství, 2. vítězství v Martinsville a 27. vítězství v kariéře.
Na 2. místě skončil #12-Blaney, následovaný #2-Keselowskim, #22-Loganem, #9-Elliottem, #88-Bowmanem, #21-DiBenedettem, #24-Byronem, #1-Buschem a #48-Johnsonem.
Truex předjel Keselowského a 130 kol před koncem se už neohlížel zpět a zvítězil o více než 4 sekundy.
Závod byl prvním pohárovým závodem, který se jel v noci na Martinsville Speedway.
První etapu vyhrál #22-Logano. Ve 2. etapě zvítězil #48-Johnson.
V závodě došlo ke 14 změnám ve vedení mezi 8 jezdci a 7 varováním při 52 kolech pod žlutou vlajkou.
Průměrná rychlost závodu byla: 77,378 mph.
Podrobnosti o závodě najdete na adrese:
Výsledky závodu, bodové pořadí jezdců, bodové pořadí majitelů, kumulativní zpráva, zpráva o trestech.

Martinsville Paint Schemes

Rychlá fakta o závodě – Martinsville:
Martin Truex Jr. vyhrál 71. ročník závodu Blue-Emu Maximum Pain Relief 500, což bylo jeho 27. vítězství, 104. umístění v top 5 a 211. umístění v top 10 v 524 závodech NASCAR Cup Series.
Je to jeho první vítězství a šesté umístění v top 10 v roce 2020.
Je to jeho druhé vítězství a 13. umístění v top 10 ve 29 závodech na Martinsville Speedway.
Ryan Blaney (druhý) zaznamenal své páté umístění v top 10 v devíti závodech na Martinsville Speedway. Je to jeho páté umístění v top 10 v roce 2020.
Brad Keselowski (třetí) zaznamenal své 15. umístění v top 10 v 21 závodech na Martinsville Speedway.
Tyler Reddick (16.) byl nejvýše umístěným nováčkem.
Je to podeváté, co jezdec Toyoty vyhrál v NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway.
Je to jedenácté vítězství týmu Joe Gibbs Racing na Martinsville Speedway.

16) #24-William Byron, 254, -198
Podívejte se na bodové pořadí jezdců a bodové pořadí vlastníků.

Vozidla vzadu: #51-Gase (pětkrát neprošel kontrolou před závodem)

Výběr boxů v boxech: Výběr boxů pro závod Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway byl proveden.
Boxy byly vybrány na základě umístění v závodě v Atlantě.
Vítěz závodu v Atlantě #4-Harvick si vybral box č. 1.
Vítěz závodu v Atlantě na 2. místě #18-Busch si vybral 22. box s volným místem před ním.
Všechny volby boxů najdete v tabulce boxů (6-9-2020)

Seznamy posádek

#12-Ryan Blaney odstartuje z pole position do závodu Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway.
#10-Almirola odstartuje jako druhý, následován #22-Logano, #14-Bowyer, #19-Truex, #2-Keselowski, #18-Busch, #88-Bowman, #1-Busch a #4-Harvick.
Sestava byla stanovena náhodným losováním na základě bodů majitelů.
Podívejte se na kompletní startovní listinu Blue-Emu Maximum Pain Relief 500.(6-8-2020)

Poznámky k pneumatikám Goodyear

Zveřejněn seznam přihlášených do závodu Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway, v němž je uvedeno 39 týmů/jezdců.
Mezi přihlášenými jezdci jsou např:
Jelikož je přihlášeno 39 vozů, všichni jezdci se závodu zúčastní.
Podívejte se na úplný seznam přihlášených v Seznamu přihlášených (pdf)

Výběr do boxů:

• Pořadí podle umístění v cíli ze závodu 7. června v Atlantě, následované novými přihlášenými v pořadí podle bodů.

Startovní pořadí:

• Pozice 1-12: Náhodné losování z charterových týmů na těchto pozicích podle bodů majitelů
  • Pozice 13-24: Random draw from charter teams in those positions in owner points
  • Positions 25-36: Random draw from charter teams in those positions in owner points
  • Positions 37-40: Open teams in order of owners points