30 nejlepších výkonů ve státním finále michiganského středoškolského fotbalu za posledních 30 let

Víkend na Den díkůvzdání není bez středoškolského fotbalu v Michiganu jako dřív.

V tomto ročním období bychom měli gratulovat státním šampionům a radovat se ze skvělých vzpomínek vytvořených na hřišti Ford Field.

Ale vzhledem k tomu, že zápasy fotbalového play-off jsou pozastaveny přinejmenším do 15. prosince, zůstáváme s chutí na nějaký středoškolský fotbal.

Abychom vám pomohli nasytit fotbalový apetit, MLive se ohlíží za 30 nejlepšími výkony státních šampionátů za posledních 30 let. Vzhledem k tomu, že při procházení výsledků od roku 1990 je třeba vzít v úvahu mnohem více než 30 skvělých individuálních výkonů, nebylo snadné tento seznam sestavit. Do seznamu se promítlo i mnoho subjektivního posouzení, včetně vlivu hráče na hru nebo jeho postavení v rekordních knihách Michiganské středoškolské atletické asociace.

Bez dalšího zdržování vám přinášíme 30 nejlepších individuálních výkonů na státních šampionátech za posledních 30 let.

Finále MHSAA ve fotbale: Antoine Burgess (6) běží po hřišti v první čtvrtině státního finále MHSAA 5. divize 2015 proti týmu Grand Rapids West Catholic na hřišti Ford Field v Detroitu, sobota 28. listopadu 2015. (Mike Mulholland | MLive.com) Mike Mulholland30. Antoine Burgess má pravděpodobně nejlepší výkon při prohře

Rok: 2015, Divize 5

V roce 2015 se River Rouge v zápase o titul D5 utkalo s mocným týmem Grand Rapids West Catholic a prohrálo 40:34. V roce 2015 se River Rouge utkalo se silným týmem Grand Rapids West Catholic a prohrálo. Byla to však prohra, která by měla být zapomenuta, protože quarterback River Rouge Antoine Burgess podal jeden z nejlepších výkonů v mistrovském utkání vůbec.

Zápas zakončil s 354 přihrávkovými yardy a třemi touchdowny při úspěšnosti přihrávek 13:19. Burgess měl také 70 běžeckých yardů a 2 touchdowny. Nakonec se jeho 424 yardů celkového útoku zařadilo na druhé místo v historii snažení na státních šampionátech.

29. Kopáč Ben Fee je klíčovou zbraní St. Mary’s

Rok: 2016, Divize 3

Při vítězství Orchard Lake St. Mary’s 29:28 nad Muskegonem v zápase o titul D3 2016 zazářil ve velkém stylu kopáč Ben Fee. Obvykle se kopáči dostávají do centra pozornosti pouze tehdy, když kopou vítězný gól. Ačkoli se to Feemu v tomto případě nepodařilo, jeho rekordní den měl na vítězství obrovský vliv.

Fee se stal teprve druhým kopáčem v historii státu, který v zápase o státní mistrovství proměnil tři góly z pole, když se mu to povedlo 3:3. Poté, co v prvním poločase trefil 32jardový a 35jardový field goal, Fee kopem z 49 yardů zajistil týmu St. Mary’s vedení 23:21 4:47 minuty před koncem zápasu. Kopem z 49 yardů stanovil nový rekord šampionátu ve vzdálenosti.

28. Thomas Lieto vrací dva punty za Monroe SMCC

Rok: 2005, Divize 6

Ačkoli Monroe St. Mary Catholic Central prohrálo státní titul v Divizi 6 v roce 2005 s Kingsley 31:21, nebylo to kvůli nedostatku úsilí Thomase Lieta.

Lieto zaznamenal za SMCC při prohře celkem tři touchdowny, včetně toho, že se stal jediným hráčem v historii státu, který vrátil dva punty za touchdowny ve státním finále. Jeho punt returny měřily 60 a 79 yardů. Pro jistotu přidal ještě 79jardový touchdown a zápas zakončil s celkovým počtem 295 yardů.

27. Nick Thomas, Jackson Lumen Christi

Rok: 2018, Divize 6

Jackson Lumen Christi vyhrál 11 ze svých 14 účastí na státním mistrovství a na této cestě bylo mnoho skvělých hráčů a výkonů. Jeden z nejvýjimečnějších zápasů programu však odehrál Nick Thomas při vítězství v šampionátu Divize 6 v roce 2018 nad Montague.

V útoku Thomas naběhal 249 yardů a dva touchdowny při 28 přenosech, když Titáni vyhráli 42:28. V útoku se mu podařilo naběhat 249 yardů a dva touchdowny. Jeho výkon 249 yardů se řadí na osmé místo v historii státních finále MHSAA. V obraně také vedl Lumen Christi v počtu zákroků s 10, včetně dvou sacků.

26. Tommy Vento dovedl Harrison k poslednímu státnímu titulu

Rok: 2010, Divize 2

V průběhu let bylo v týmu Farmington Hills Harrison mnoho skvělých hráčů a dominantních týmů. Výkon Tommyho Venta ve hře o státní titul Divize 2 v roce 2010 však patří k těm nejlepším. Vento skončil s bilancí 19 z 32 na 310 yardů a třemi touchdowny a žádným interceptions, když Harrison porazil Lowell 38:28. Vento také skóroval z 1yardového touchdownu a dokončil přihrávku na dvoubodovou konverzi. Dva z jeho touchdownů a dvoubodovou konverzi chytil vynikající Aaron Burbridge. Jeho 310 přihrávkových yardů tehdy znamenalo třetí místo v historii šampionátu a dodnes je na pátém místě. Harrisonova škola byla uzavřena v roce 2019.

CHES10

Ryan Brady ze střední školy Chesaning High School v pátek skákal radostí po porážce Indiánů s Beldingem ve státním fotbalovém šampionátu třídy B. V roce 2019 se Harrisonova škola uzavřela. THE SAGINAW NEWS

25. Ryan Brady udržuje vysoké bodové tempo a vede Chesaning k vítězství

Rok: 1998, třída B (divize 4)

Zápas o státní mistrovství třídy B v roce 1998 byl maratonem, ale Chesaning měl v Ryanu Bradym talentovaného hráče, který dokázal ujít celou vzdálenost. Dvojnásobný quarterback zaznamenal při vítězství 41:38 nad Beldingem celkem pět touchdownů, když při 18 přeneseních naběhal 104 yardů a dva touchdowny a zároveň dokončil 7 z 11 přihrávek na 168 yardů a tři touchdowny. Brady pak vedl Grand Valley State University k národnímu šampionátu divize II, než se stal hlavním trenérem na Saginaw Valley State University.

24. Tommy Schuster se dokonale podílel na prvním titulu Chippewa Valley v Divizi 1

Rok: 2018, Divize 1

Když Chippewa Valley získala v roce 2001 první státní titul v Divizi 2, neměla moc přihrávek. Tým z roku 2018 měl sice několik skvělých nosičů míče, ale starší rozehrávač Tommy Schuster byl rozdílovým hráčem při strhujícím vítězství Big Reds nad Clarkstonem 31:30 v utkání o titul v D1 v roce 2018.

Schuster je jediným rozehrávačem v historii státu, který v utkání o titul dokončil 100 % svých přihrávek, přičemž měl minimálně 12 pokusů. S bilancí 14 ku 14, 209 yardů a dvěma touchdowny se Schuster spojil s Marticem Buntingem při obou touchdownech, když Chippewa Valley odrazila comeback Clarkstonu v poslední minutě.

23. Logan Hessbrook nahradil zraněného QB v čele Ithacy

Rok: 2012, Divize 6

Ithaca byla velkým favoritem na vítězství ve státním šampionátu Divize 6 v roce 2012, kdy ji na pozici quarterbacka vedl nejlepší středoškolský fotbalista roku v Michiganu Travis Smith. Smith však mistrovský zápas proti Constantine opustil po prvním drivu se zraněním a musel ho vystřídat Logan Hessbrook. Hessbrook nastoupil do zápasu jako obránce Ithacy, ale nakonec si vedl skvěle jako nouzový rozehrávač týmu. Hessbrook dovedl Ithaku k vítězství 37:27, když 23krát doběhl pro 113 yardů a dva touchdowny a přihrál 7 ku 13 pro 104 yardů a dva touchdowny. Zůstal také v obraně, kde skončil se čtyřmi tackly a jedním pass breakupem.

22. Velký den Marvina Campbella zajistil Loyole první státní titul

Rok: 2014, Divize 7

Detroitská Loyola skončila v letech 2012 a 2013 ve hře o titul v Divizi 7 na druhém místě. Buldoci potřebovali něco nebo někoho, kdo by je dostal přes kopec. Nakonec to byl starší running back Marvin Campbell, který se výrazně prosadil a pomohl Loyole získat titul v roce 2014 vítězstvím 29:8 nad Ishpemingem v zápase o titul D7.

Poté, co se v předchozích dvou finále příliš neprosadil ve statistikách, Campbell rozmetal skóre s 215 rushing yards a čtyřmi touchdowny na 21 přenášení, s průměrem 10,2 yards na rush. Neměl ani jeden záporný yard.

21. Alex Niznak neuvěřitelným úsilím zažehl dynastii pro Ithaku

Rok: 2010, Divize 6

Ithaka byla jedním z nejúspěšnějších fotbalových programů předchozího desetiletí a vše začalo týmem z roku 2010 a jeho quarterbackem Alexem Niznakem. Při vítězství 45:35 nad Monroe St. Mary Catholic Central ve finále Divize 6 Niznak naběhl 15krát na 138 yardů a pět touchdownů, které pokryly 2, 55, 5, 7 a 36 yardů. Ačkoli nezaznamenal žádný touchdown v přihrávce, nebyl v tomto ohledu zdaleka neefektivní, když dokončil 22 z 26 přihrávek na 251 yardů.

Derek Brooks z fotbalového týmu Detroit Catholic Central

Derek Brooks z týmu Detroit Catholic Central, č. 23, překonává obránce East Kentwoodu Dana Reynolda, #28, při prvním ze čtyř Brooksových touchdownů v akci během prohry Falcons 36-26 s Detroit Catholic Central v zápase o titul státního fotbalového šampiona 1. divize v Pontiac Silverdome v roce 2002. (PRESS PHOTO/LANCE WYNN) BPN

20. Derek Brooks vyhrává bitvu běžců za DCC

Rok: 2002, Divize 1

Zápas o titul státního šampiona Divize 1 v roce 2020 mezi týmy Detroit Catholic Central a East Kentwood trval pouhé 2 hodiny a 14 minut díky tomu, že oba týmy hodně spoléhaly na běhání. Nakonec si tým Catholic Central připsal vítězství 36:26 a po zemi přehrál East Kentwood v poměru 364:334.

Běžec týmu Catholic Central Derek Brooks vedl šestici hráčů Shamrocks s 204 yardy a čtyřmi touchdowny při 24 přeneseních (průměr 8,5). V každé čtvrtině zaznamenal touchdown, včetně 6yardového běhu ve čtvrté čtvrtině, který zajistil vítězství. Jeho 81jardový touchdown ve třetí čtvrtině byl však jeho největším úspěchem.

Za pozornost stojí také výkon running backa East Kentwoodu Noela Alemana, který skončil s 227 yardy a třemi touchdowny. Brooks i Aleman se stali prvními dvěma hráči v historii divize 1/třídy AA, kteří v mistrovském utkání naběhali více než 200 yardů. Od té doby dosáhl této mety pouze jeden další running back, Ian Eriksen z Clarkstonu.

19. Rodney Hall přihrává na 5 touchdownů při třetím titulu Cass Techu nad DCC

Rok: 2016, Divize 1

Detroitský Cass Tech získal tři státní tituly, přičemž všechny vyhrál nad Detroit Catholic Central. V zápase o titul státního šampiona v roce 2016 se Hall stal teprve druhým hráčem v historii, který v jednom zápase hodil pět touchdownů, když Cass Tech porazil DCC 49:20. Polovina jeho kompletů šla na touchdowny, když skončil 10 z 18 s 220 yardy. Spojil se s Donovanem Peoplesem-Jonesem, který nyní působí v lize amerického fotbalu, a získal 118 yardů a dva touchdowny. Hall si také připsal 58 yardů při sedmi bězích.

18. Kaunda Hancock svými zákroky pozvedl Brother Rice v bitvě s nízkým skóre

Rok: 2005, Divize 2

Při vítězství Brother Rice nad Hudsonville 14:7 ve státním finále D2 v roce 2005 se možná největší úlovek v zápase podařil obránci. Rohový obránce týmu Brother Rice Kaunda Hancock nasbíral za Warriors tři zachycené míče, což bylo více než dvojice úlovků, které měl jako receiver v útoku.

Největší byl samozřejmě Hancockův třetí a poslední zachycený míč, když zachytil QB Hudsonville Joshe Lucase v koncové zóně, když Eagles hrozili na 13-yardové linii Warriors. Tři zachycení ve státním finále je první v historii. Bratr Rice dokázal po tomto zákroku vyčerpat poslední 2:59 minuty a vybojovat vítězství.

17. Brady Rose se zasloužil o první státní titul Mona Shores

Rok: 2019, Divize 2

Brady Rose byl v semifinále státního finále 2019 vytlačen na pozici rozehrávače Mona Shores, když startér Caden Broersma utrpěl zranění na konci sezony. Rose, sportovec, který hraje ve všech aspektech hry, musel v zápase státního šampionátu převzít ještě větší zodpovědnost tím, že vedl útok na největší státní scéně – a dařilo se mu.

V zápase státního šampionátu proti favorizovanému Detroitu Martina Luthera Kinga si Rose připsal čtyři touchdowny, když přihrál na 122 yardů a skóre a zároveň naběhl na 90 yardů a další tři touchdowny. Jako by to nestačilo, Rose vedl obranu Mona Shores v počtu zápasů (10), když Mona Shores porazila Kinga 35:26. Jako třešničku na dortu si Rose ve třetí čtvrtině připsal také interception, který vedl k jeho touchdownu.

16. Kyle Demaster má obrovský den, díky němuž Macomb Dakota získala zpětně titul

Rok: 2007, Divize 1

Poté, co se Demaster neprosadil na útočné polovině, když Dakota v roce 2006 získala svůj první titul, se v roce 2007 vrátil a zaznamenal celkem čtyři touchdowny. Tři z jeho skóre přišly jako receiver a další bylo při 52jardovém návratu interception for TD, když Dakota porazila Livonii Stevenson 41:21. V zápase chytil tři z pěti touchdownů Mitche Lovetta a celkem získal neuvěřitelných 127 yardů při pouhých čtyřech příjmech.

15. Devin Church vede Brother Rice k prvnímu ze tří titulů v řadě

Rok: 2011, Divize 2

Musí vám přát štěstí, když se vaše příjmení jmenuje Church a hrajete za katolickou školu, jako je Bloomfield Hills Brother Rice. V roce 2011 byl Devin Church nezastavitelný při vítězství 24:14 nad Lowellem a získal korunu D2. V tomto úsilí naběhl 33krát a získal 244 yardů a všechny tři touchdowny Brother Rice. Jeho touchdown z 54 yardů 50 vteřin před přestávkou zajistil Warriors tolik potřebné vedení 14:7. Jeho 15-yardový běh ve čtvrté čtvrtině ukončil zápas. Jeho 244 běžeckých yardů se řadí na 10. místo v historii šampionátu.

14. Jim Schragg se za Constantine zapsal do knihy rekordů

Rok: 2004, Divize 6

Sutton’s Bay přesně věděl, co ho ve hře o státní titul v roce 2004 čeká, protože Constantine vsadilo na běhání a Schragg byl hlavním tahounem. Jakákoli příprava Suttons Bay na Constantine byla bezpředmětná, když Schragg nasbíral 307 běžeckých yardů a 2 touchdowny na 26 přenesení (11,8 yardů na přenesení) a Falcons vyhráli 34:13.

Nejenže Schragg vytvořil rekord v počtu yardů v zápase o státní titul, ale jeho touchdown ve čtvrté čtvrtině (89 yardů) je také druhým nejlepším, jaký byl kdy v zápase o titul zaznamenán. Den si osladil Mike Schragg, Jimův bratr, který na 26 přihrávkách naběhal 134 yardů.

13. Bennett Lewis má nejlepší první poločas v historii státních titulů

Rok: 2011, Divize 7

Pokud se podíváte do knih rekordů mistrovství MHSAA, uvidíte, že běžící bek Saginaw Nouvel Bennett Lewis je s pěti touchdowny uveden na prvním místě v žebříčku nejrychlejších touchdownů v zápase. Pokud se podíváte blíže, zjistíte, že Bennett má také rekord v počtu rushing touchdownů za poločas s pěti.

Ano, Bennett zaznamenal rekord šampionátu v počtu rushing touchdownů za jeden poločas. Pomohl Nouvelu k poločasovému vedení 56:12 nad Pewamo-Westphalia, což vedlo k tomu, že byl ve druhém poločase odsunut na postranní čáru, kde si užíval ubíhající vteřiny za vítězství 56:26. V prvním poločase zaznamenal běhy na 16, 12, 1, 46 a 7 yardů, celkem 200 yardů při 15 přenosech. Je pravděpodobné, že bude trvat desítky let, než se tomuto výkonu nějaký běžec vyrovná.

12. Westendorp nezastavitelný v jediném zápase o státní titul pro Holland Christian

Rok: 2008, Divize 4

Při první a jediné účasti Holland Christian na státním šampionátu se rozehrávač A.J. Westendorp postaral o to, aby zanechal trvalý dojem, který bude žít ještě několik desetiletí. Při vítězství 35:20 nad Detroit Country Day se Westendorpa nepodařilo zastavit, když nastřádal rekordních 426 útočných yardů (108 běhů, 318 přihrávek). Jeho čtyři touchdowny – všechny šly na samostatné receivery – jsou druhé v historii, zatímco jeho 318 přihrávkových yardů je čtvrté v historii. Dosáhl úspěšnosti 26 ku 33 (78,78 %), čímž vytvořil rekord v počtu úspěšných přihrávek v utkání o titul.

11. La’Darius Jefferson zaznamenal všechny TD při vítězství Muskegonu

Rok: 2017, Divize 3

La’Darius Jefferson byl vyhlášen nejlepším středoškolským fotbalistou roku 2017 v Michiganu a v zápase o titul mistra Divize 3 proti Farmington Hills Harrison ukázal, proč jím byl zvolen.

Ačkoli nezkompletoval ani jednu přihrávku (0-for-2), zaznamenal všechny čtyři touchdowny Muskegonu při vítězství 28:10. V roce 2017 se stal nejlepším hráčem Michiganu. Když nesl míč 32krát a získal 245 yardů, Harrison neměl na Jeffersona žádnou odpověď a jen jeden jeho carry skončil v záporných číslech. Jeho 24 individuálních bodů je šesté místo v historii v zápasech státního šampionátu.

10. místo. Nesmyslný úlovek Donnieho Corleyho rozhodl o vítězství v comebacku

Rok: 2015, Divize 2

Přestože Donnie Corley zakončil zápas o titul v Divizi 2 v roce 2015 šesti úlovky za 108 yardů a dva touchdowny, v průběhu let se v kolonce skóre objevily i větší výkony. Úsilí, které Corley předvedl v závěrečné hře zápasu, však Corleyho zapsalo do historie všech šampionátů.

Když King prohrával 38:34, do konce zbývaly 2 sekundy a mezi ním a koncovou zónou bylo 40 yardů, rozehrávač Kingu Armani Posey uviděl Corleyho, jak se žene po levé postranní čáře, a pustil mu přihrávku do cesty. Téměř na hranici koncové zóny se Corley zvedl, chytil přihrávku ve vzduchu a přistál v zámezí, čímž zpečetil vítězství 40:38. Do konce zápasu už nezbýval žádný čas. King předtím v zápase nikdy nevedl.

9. QB Lowellu Mark Catlin se stal prvním hráčem, který dosáhl mistrovského milníku

Rok: 2002, Divize 2

Lowell byl v roce 2002 ještě v počáteční fázi etablování se jako státní velmoc a získal svůj první státní titul vítězstvím 31:14 nad Bloomfield Hills Brother Rice. Mark Caitlin byl hvězdným obousměrným hráčem Red Arrows a díky svým schopnostem dual-threat se dokázal výrazně prosadit na pozici quarterbacka. Při vítězství nad Brother Rice se Caitlin stal prvním hráčem, který kdy získal více než 400 yardů celkového útoku v jednom zápase, když dosáhl celkem 411 yardů (259 při běhu a 152 při přihrávce). Jeho 28jardový return interceptionu 1:01 minutu před koncem utkání zpečetil vítězství Lowellu.

8. Jayru Campbell z Cass Tech jako nováček hodil 5 TD

Rok: 2011, Divize 1

Mnozí se ptali, jak daleko může Cass Tech dojít, když tým povede jako rozehrávač nováček Jayru Campbell. Jak se ukázalo, Campbell měl více než dost talentu na to, aby dovedl Technicians k jejich prvnímu státnímu prvenství díky dominantnímu vítězství 49:13 nad Detroit Catholic Central ve státním finále Divize 1 v roce 2011.

V zápase Campbell vyrovnal rekord šampionátu, když hodil pět touchdownů, a stal se tak druhým quarterbackem, který kdy této mety dosáhl. Předvedl také pátou nejdelší hru v historii šampionátu, když Jourdanu Lewisovi předvedl touchdownový strike dlouhý 89 yardů. Byl to první ze dvou státních šampionátů, které pro Cass Tech získal. Campbell bohužel vynechal celou seniorskou sezónu kvůli dvěma fyzickým potyčkám na půdě školy, které mu v obou případech vynesly pobyt ve vězení. Dokázal se znovu vybudovat a stal se skutečným rozdílovým hráčem Ferris State.

7. Drake Harris vede Grand Rapids Christian při výhře v prodloužení nad St. Mary’s

Rok: 2012, Divize 3

Jméno Drakea Harrise uvidíte v historických seznamech nejlepších výkonů na šampionátech MHSAA jen jednou, ale je to na významném místě. Ve státním finále Divize 3 v roce 2012 proti Orchard Lake St. Mary’s byl Harris velkolepý. Přestože při křesťanském vítězství 40:37 v prodloužení chytil jeden touchdown, nasbíral při něm 243 přijímacích yardů, což je státní rekord.

Pokud si myslíte, že prodloužení jeho číslům pomohlo, mýlíte se, protože Christian kopl vítězný gól poté, co zastavil St. Mary’s na downs v prvním útoku. Jeho jediný touchdownový příjem byl 74jardový úder od quarterbacka Alexe VanDeVusse. Harris v zápase nasbíral 79,1 procenta VanDeVusseho přihrávek, přičemž tak učinil na pouhých osmi příjmech (30,37 yardů na příjem).

6. Nolan Fugate předvádí za GRCC show na zemi

Rok: 2017, Divize 4

Fugateho jméno se objevuje na celém seznamu nejlepších výkonů šampionátu MHSAA díky tomu, co dokázal v zápase o titul Divize 4 v roce 2017 proti Edwardsburgu. Fugate zahájil zápas dvacetiyardovým příjmem touchdownu a poté zaznamenal čtyři touchdowny, čímž vyrovnal celkový rekord v počtu touchdownů v mistrovském utkání.

Na konci zápasu měl také 306 běžeckých yardů (2. místo v historii) za 36 přenesení a 86 přijímacích yardů za čtyři příjmu. Jeho 392 yardů celkového útoku je osmé místo v historických výkonech v mistrovských zápasech, ale první místo pro hráče, který není quarterbackem.

Ian Eriksen z fotbalového týmu Clarkston

Clarkston senior running back Ian Eriksen se protlačil přes obránce Detroit Catholic Central Michaela Schmitze k touchdownu během druhého poločasu zápasu státního fotbalového šampionátu MHSAA Division 1 v sobotu 30. listopadu 2013 na Ford Field. Clarkston porazil Detroit Catholic Central 32:14 a získal titul v divizi 1. Jake May | MLive.com Jake May | MLive.com

5. Ian Eriksen z Clarkstonu dominuje v šampionátu Divize 1

Rok: 2013, Divize 1

První státní šampionát ve fotbale Clarkstonu zajistil zvláštní tým. Mezi talenty týmu Wolves 2013 byl možná nejzvláštnější běžec Ian Eriksen. Poté, co v té sezóně vynechal pět celých zápasů a polovinu dalšího kvůli zranění, se Eriksen vrátil na magické play-off. Svůj úžasný návrat završil naběháním 242 yardů a třemi touchdowny při 32 přenosech (7,5 na jeden přenos) při vítězství Clarkstonu nad Detroit Catholic Central v poměru 32:14.

Eriksenova bilance naběhaných yardů v tomto zápase se řadí na první místo v historii v zápasech státního šampionátu divize 1/třídy AA.

4. Alex Malzone posílá legendárního trenéra na odpočinek se státním titulem

Rok: 2013, Divize 2

Alex Malzone prožil vynikající středoškolskou fotbalovou kariéru a jeho výkon v mistrovském utkání Divize 2 proti Muskegonu v roce 2013 se řadí mezi jeho nejlepší výkony všech dob. Při tehdejším vítězství 38:21 byl Malzone stejně efektivní jako dominantní, když zkompletoval 20 z 24 přihrávek (83,3 %) na 263 yardů a čtyři touchdowny. Ve čtvrté čtvrtině dokonce přidal 17jardový touchdown a završil tak svůj vynikající den. Jeho procentuální úspěšnost zakončení v zápase se řadí na třetí místo v historii mistrovských zápasů a na druhé místo mezi hráči s alespoň 20 přihrávkami.

Ačkoli Malzone a Brother Rice v roce 2014 nedosáhli na státní titul, získal ocenění Michiganský středoškolský fotbalista roku.

3. Kevin Grady vzal na svá bedra EGR za neuvěřitelný comeback

Rok: 2003, Divize 3

Kevin Grady je známý jako pravděpodobně nejlepší středoškolský running back, kterého kdy Michigan měl. Jeho rekordy MHSAA v počtu bodů v kariéře (924), touchdownů v kariéře (151) a běžeckých yardů v kariéře (8 431) mluví samy za sebe. Svůj odkaz však skutečně pomohl upevnit jako junior v roce 2003 v zápase o titul mistra divize 3, když vedl East Grand Rapids k neuvěřitelnému obratu ve čtvrté čtvrtině a porazil Allen Park 28:15.

Grady dokončil zápas s 39 přeneseními pro 235 yardů a tři touchdowny, ale všechny tři TD a 85 z těchto yardů přišlo ve čtvrté čtvrtině. Allen Park si do poločasu vybudoval vedení 15-0, ale pak nechali Pionýři Gradyho převzít iniciativu, když jen po přestávce získal 167 yardů.

Po touchdownu ve třetí čtvrtině, kterým East Grand Rapids snížil na 15-6, Grady nesl míč v 16 z posledních 20 útočných akcí Pionýrů. Ve čtvrté čtvrtině skóroval na 3, 1 a 15 yardů a zajistil svému týmu druhý státní titul.

2. Joe Glendening předvedl za EGR vynikající výkon v památném zápase po 5 prodloužení

Rok: 2007, Divize 3

V historii státního šampionátu asi neexistuje památnější zápas než finále Divize 3 v roce 2007 mezi týmy East Grand Rapids a Orchard Lake St. Zápas dvou nejproduktivnějších týmů v historii státu dospěl až do pěti prodloužení, než si EGR připsalo vítězství 46:39. Neuvěřitelný den podtrhl Joe Glendening se 175 běžeckými yardy a čtyřmi touchdowny.

V zápase, který trval 3 hodiny a 25 minut, zaznamenal Glendening jediné dva TD EGR v základní hrací době, když ve druhé čtvrtině doběhl na 68 yardů a ve třetí na 8 yardů. V prodloužení, které skončilo nerozhodně 14:14, se Glendening dostal do koncové zóny ve čtvrtém a pátém prodloužení. Na konci čtvrtého prodloužení vyrovnal na 39:39 (1 yard). Poté skóroval při 3. gólu z 3yardové čáry a zahájil tak páté prodloužení. V pátém prodloužení také zaznamenal jednu ze svých čtyř přihrávek, protože EGR vítězství udržel.

Finále MHSAA ve fotbale: Martina Luthera Kinga - 27. listopadu 2015

Hráč Detroitu Armani Posey (7) se raduje z vítězství nad Lowellem 40:38 ve státním finále 2. divize v pátek 27. listopadu 2015 na Ford Field v Detroitu. (Mike Mulholland | MLive.com) Mike Mulholland

1. Velký den Armaniho Poseyho vede legendární comeback Kingů

Poseyho výkon proti Lowellu v zápase státního šampionátu 2015 je možná nejlepší všech dob. Ačkoli se na tento zápas nejvíce vzpomíná kvůli dramatickému vítěznému zásahu wide receivera Donnieho Corleyho, hráče roku michiganského středoškolského fotbalu, Posey byl tím, kdo přihrávku vypustil – a dokázal toho mnohem víc.

Posey stanovil nový celkový rekord šampionátu, když při pouhých 19 z 27 přihrávek dosáhl 383 yardů a zároveň hodil 5 touchdownů, čímž vyrovnal celkový rekord. Ještě působivější je, že se nejednalo o žádný výbuch, protože King vstřelil dva touchdowny v posledních 4:27 a vyhrál tak 40:38. Pomohl vést Kinga z vlastní 3yardové čáry 37 sekund před koncem, když prohrával 38-34, a spojil se s Corleym v poslední vteřině 40yardovou přihrávkou Hail Mary pro vítězství.

King prohrával ve druhé čtvrtině 17-0 a v polovině třetí čtvrtiny 31-13.

King prohrával ve druhé čtvrtině 17-0 a v polovině třetí čtvrtiny 31-13. King potřeboval Poseyho nejlepší výkon, a přesně toho se mu dostalo, když dokončil devět ze svých posledních deseti přihrávek, včetně všech pěti pokusů na vítězný drive.

VÍCE

MHSAA vydává plán na dokončení fotbalu, volejbalu, plavání a obnovení zimních sportů

Michiganské středoškolské fotbalové týmy se zlobí, jsou zklamané z rozhodnutí o ukončení sezony

MHSAA pozastavuje fotbal, podzimní turnaje a zimní sporty kvůli novým výlukovým omezením, ale plánuje pokračovat příští měsíc

Michiganské okresní finále ve fotbale středních škol: Nejdůležitější momenty, výsledky, velké hvězdy a fotografie