Nejlepší momenty finále NBA: Smith, Olajuwon zachránili den v roce 1995: Top momenty finále NBA Hra: Finále 1995, 1. zápas Situace v sérii: Smith, Olajuwon zachránili den v roce 1995

Top momenty finále NBA:

Hra: Houston Rockets a Orlando Magic remizují 0:0

Hra:

Důležitost: Mario Elie prohrává o tři body, přihrává Kennymu Smithovi, který dvakrát dribluje na vrchol hřiště, podrazí Pennyho Hardawaye, nakloní se doleva a 1,6 sekundy před koncem zápasu dává tříbodovou střelu, čímž vyrovnává stav utkání a vynucuje si prodloužení.

Důležitost: Smithova střela umožnila týmu Houston Rockets dokončit obrat z dvacetibodové ztráty v prvním poločase a dovést památný zápas do prodloužení. Je to jedna ze spojkových akcí v historii NBA, která je někdy přehlížena kvůli tomu, co jí předcházelo.

Nick Anderson z Orlanda Magic šel v posledních 10,6 vteřinách základní hrací doby dvakrát na čáru faulů a minul čtyři po sobě jdoucí trestné hody, z nichž kterýkoli mohl rozhodnout o vítězství. Když zůstaly dveře otevřené, Smith završil večer své kariéry sedmým tříbodovým hodem v zápase, který byl v té době rekordem finále.

„Město spojek“ Rockets se v prodloužení opět prosadilo, když neúspěšný hod Clydea Drexlera prstem 0,3 sekundy před koncem zakončil Hakeem Olajuwon a zajistil Rockets vítězství 120:118. Houston tím zahájil své tažení za vítězstvím 4:0 v sérii a druhým mistrovským titulem v řadě. Olajuwon důkladně přehrál mladého Shaquilla O’Neala a podruhé za sebou byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finále.