2020 NASCAR Kupa sorozat tavaszi martinsville-i futamának oldala

Martin Truex Jr. megszerezte 2020 első győzelmét Martinsville-ben: Martin Truex Jr. szerda este megnyerte második egymást követő versenyét a Martinsville Speedwayen, végül 4,232 másodperces győzelmet aratott a szuper versenyképes Team Penske trió felett a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500-as futamon. A félmérföldes pályán tavaly ősszel aratott fölényes győzelméhez képest (500 körből 464-et vezetett) Truexnak ezúttal tárgyalnia és izmozni kellett, hogy az élre jusson. “Régóta dolgozunk azon, hogy megpróbáljuk kitalálni ezt a helyet, és csak apránként haladunk” – mondta Truex, aki a 19-es rajtszámú Joe Gibbs Racing Toyota Camry-t vezeti.(6-10-2020)

#19-Martin Truex, Jr. nyerte a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series versenyt a Martinsville Speedway-en. A győzelem az idei 1., a 2. győzelme Martinsville-ben és karrierje 27. győzelme.
A pole sitter #12-Blaney a 2. helyen végzett, őt követte #2-Keselowski, #22-Logano, #9-Elliott, #88-Bowman, #21-DiBenedetto, #24-Byron, #1-Busch és #48-Johnson.
Truex 130 körrel a vége előtt megelőzte Keselowskit a vezetésért, és több mint 4 másodperces előnnyel győzött.
A verseny volt az első éjszakai kupafutam a Martinsville Speedwayen.
Az 1. szakaszt a #22-Logano nyerte. A 2. szakaszt a #48-Johnson nyerte.
A versenyen 14 vezetőcsere történt 8 versenyző között, és 7 figyelmeztetés miatt 52 sárga zászlós kör következett.
A verseny átlagsebessége: 77,378 km/h volt.
A verseny részleteit lásd a következő címen: Race Results, Drivers Points Standings, Owners Points Standings, Cumulative Report, Penalty Report.

Martinsville Paint Schemes

Race Fast Facts – Martinsville:
Martin Truex Jr. nyerte a 71. Annual Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 versenyt, ami a 27. győzelme, 104. első ötös és 211. top 10-es helyezése volt 524 NASCAR Cup Series versenyen.
Ez az első győzelme és hatodik top 10-es helyezése 2020-ban.
A Martinsville Speedwayen ez a második győzelme és 13. top 10-es helyezése 29 versenyen.
Ryan Blaney (második) kilenc versenyen az ötödik top 10-es helyezését érte el a Martinsville Speedwayen. Ez az ötödik top10-es helyezése 2020-ban.
Brad Keselowski (harmadik) 21 versenyen a Martinsville Speedwayen elért 15. top10-es helyezése.
Tyler Reddick (16.) volt a legjobb újonc.
Ez a kilencedik alkalom, hogy a NASCAR Cup Series-ben egy Toyota pilóta győzött a Martinsville Speedwayen.
Ez a Joe Gibbs Racing 11. győzelme a Martinsville Speedwayen.

16) #24-William Byron, 254, -198
Tekintse meg a versenyzői és a tulajdonosi pontversenyt.

Autók hátul: #51-Gase (5 alkalommal bukott meg a verseny előtti ellenőrzésen)

Bokszutca-választás: A Martinsville Speedway-en megrendezésre kerülő Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series futam boxutcájának kiválasztása megtörtént.
A boxutcák kiválasztása az atlantai futam eredményei alapján történt.
Az atlantai futam győztese, a #4-Harvick az 1-es boxutcát választotta.
Az atlantai 2. helyezett #18-Busch a 22-es boxot választotta, amely előtt egy szabad hely van.
A boxutcák kiválasztása a boxutcák táblázatán látható.(6-9-2020)

Crew Rosters

#12-Ryan Blaney indul a pole pozícióból a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series versenyen a Martinsville Speedway-en.
#10-Almirola indul a második helyről, őt követi #22-Logano, #14-Bowyer, #19-Truex, #2-Keselowski, #18-Busch, #88-Bowman, #1-Busch és #4-Harvick.
A felállást a tulajdonosi pontok alapján sorsolták ki.
A teljes Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 rajtlistát lásd.(6-8-2020)

Goodyear Tire Notes

Nevezési lista a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 NASCAR Cup Series futamra a Martinsville Speedway-en, 39 csapat/versenyző szerepel a listán.
A nevezett versenyzők között szerepel többek között: #7-Sorenson, #27-Yeley, #51-Gase, #53-David Starr, #66-Hill, #77-Smithley, #78-McLeod.
Mivel 39 autó nevezett, minden pilóta ott lesz a versenyen.
A teljes nevezési lista a nevezési listán (pdf)

Pitválasztás:

• Sorrend a június 7-i atlantai futamon elért helyezés alapján, majd az új nevezők a pontok sorrendjében.

Startfelállás:

• 1-12. hely: Véletlenszerű sorsolás az ezeken a helyeken a tulajdonosi pontokban szereplő chartercsapatok közül
  • A 13-24. helyek: Random draw from charter teams in those positions in owner points
  • Positions 25-36: Random draw from charter teams in those positions in owner points
  • Positions 37-40: Open teams in order of owners points