A Hendrick Motorsports Rudy Fugle-t nevezi ki William Byron No. 24-es Cup autójának csapatfőnökévé

Associated PressOct 26, 20202 Minute Read

A Hendrick Motorsports hétfőn Rudy Fugle-t választotta ki a Kyle Busch Motorsporttól, hogy a következő szezonban William Byron csapatfőnöke legyen a Cup Series-ben.

Fugle 2013 óta dolgozott a KBM-nél, és a Truck Series programját két versenyzői és öt tulajdonosi bajnoki címig vezette. Kamionjaival 28 futamot nyert.

Fugle megkerüli a másodosztályú Xfinity Series-t és egyenesen a nagy ligába ugrik a Hendrick Motorsporttal. A 36 éves versenyző Chad Knaus-t váltja, a hétszeres bajnok csapatfőnök vezető versenyzői pozícióba költözik.

Fugle a Charlotte-i Észak-Karolinai Egyetemen szerzett gépészmérnöki diplomát, és 2006-ban kezdett el dolgozni a NASCAR-ban. Ő egy ritka Hendrick-felvétel, mivel Fugle-t nem a szervezet fejlesztette ki. Rick Hendricknek régóta működő és sikeres rendszere van arra, hogy fiatal tehetségeket fejlesszen ki élvonalbeli csapatfőnökökké, mérnökökké és szerelőkké.

A Hendrick büszke arra, hogy a fiatal felvettek a padlót söprő munkákból vezető beosztásokba kerülnek. A Hendrick az a csapat is, amely segített a csapatfőnököknek, hogy saját jogon váljanak sztárokká, kezdve Ray Evernham és az újonc Jeff Gordon magas szintű párosításával.

Evernham vezette “A szivárványos harcosokat” a népszerű No. 24 Chevrolet-nél, és elindított egy olyan gyárat, amely Knaus-t, Steve Letarte-t, Alan Gustafson-t, Greg Ives-t és másokat nevelt ki csapatvezetőkké.

Fugle lesz az első kívülálló, aki az ikonikus No. 24-es rajtszámú autót vezeti, amelyet most Byron vezet. Fugle és Byron egy kamionos szezont dolgoztak együtt a KBM-nél 2016-ban, amikor az újonc Byron hét futamot nyert.

“A No. 24 mindig is az egyik legjobb csapat volt a versenyzésben” – mondta Fugle. “William egy nagyszerű tehetség, és nagyon szoros munkakapcsolatunk van. Bízom abban, hogy ez a csapat mit tud elérni, és várom a kihívást, hogy a Cup-szinten versenyezhessek.”

Byron a 2016-os Truck Series szezonjában a körök 21%-át vezette Fugle-lel, és a kamion megnyerte Buschnak a tulajdonosi bajnokságot.

“Izgatott vagyok, hogy újra Rudyval dolgozhatok” – mondta Byron. “Első kézből láttam, mire képes, a versenyzői természetét és a magas elvárásait. Hiszem, hogy Rudyval minden egyes alkalommal, amikor a versenypályára megyünk, esélyünk lesz a győzelemre.”