Chase Elliott uralja Bristolt, megszerezte első NASCAR All-Star Race győzelmét

A sportág uralkodó legnépszerűbb versenyzője, Chase Elliott szerda este a Bristol Motor Speedwayen megszerezte első NASCAR All-Star Race győzelmét – az utolsó körökben megelőzte a NASCAR Cup Series regnáló bajnokát, Kyle Busch-t.

Elliott a 140 körből 60-at vezetett az 1 millió dolláros nyereményhez vezető úton. Ő és édesapja, Bill Elliott csatlakozik Dale Earnhardt és Dale Earnhardt Jr. apa-fia párosához, akik megnyerték a sportág szezonközi All-Star kiállítását. Érdekesség, hogy Bill akkor nyerte meg a versenyt, amikor azt Atlantában rendezték, Chase pedig a Tennessee állambeli Bristolban győzött – ez az egyetlen két alkalom, amikor a verseny nem a Charlotte Motor Speedway-en zajlott.

RELATED: Hivatalos eredmények | DiBenedetto győzött Open | Shop for Elliott gear

Chase Elliott 9-es számú Hendrick Motorsports Chevrolet-je a 140 körös verseny második felében időnként meggyőző fölénnyel vezetett, de végül egy keményen küzdő Busch-t kellett visszatartania, aki még mindig arra vár, hogy a 2020-as szezon első futamán trófeát emeljen a magasba. A kettejük közötti győzelmi különbség mindössze 0,418 másodperc volt.

A harmadik helyen a szezont vezető Kevin Harvick végzett, akit a Team Penske versenyzője, Brad Keselowski és a 2020-as Daytona 500 győztese, Denny Hamlin követett. Ryan Blaney, aki 72 kört vezetett a versenyen, a hatodik helyen végzett. Joey Logano, Alex Bowman, Aric Almirola és Martin Truex Jr. egészítette ki sorrendben a top 10-et.

Elliott győzelme még a korlátozott számú rajongók körében is óriási népszerűségnek örvendett, akik személyesen is részt vehettek a versenyen, és a 24 éves versenyzőt éljenzéssel ünnepelték.

RELÁTOK: Az All-Star Race összes győztese | Visszatekintés az All-Star futam második helyezettjeire

“Ó, istenem, nincs ehhez fogható érzés, nincs ehhez fogható” – mondta mosolyogva Elliott, miután felkapaszkodott Chevrolet-jébe. “Bristolban olyan elektromos légkör uralkodik, mint sehol máshol, ahová járunk. Ezt biztosan meg fogjuk ünnepelni.”

“Bristolhoz fogható nincs. Semmi sem hasonlítható az itteni fényekhez. Semmi sem hasonlítható az itteni versenyzéshez. Még sosem nyertem itt – micsoda verseny, hogy ezt megtehessem. Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, hogy ma este visszavágtunk. … Az a sok 9-es számú sapka és póló a lelátón – imádom látni.”

A NASCAR kipróbált néhány innovatív és látszólag jól fogadott ötletet a nem pontszerző versenyen, beleértve az autók felszerelését olyan lámpákkal, amelyek alulról világítanak, valamint egy új formátumot az újraindításoknál, amely lehetővé tette a versenyzők számára, hogy kiválaszthassák, melyik sávot választják – a külsőt vagy a belső sávot.

Első pillantás: Nézze meg az alulvilágító lámpákat a pályán Bristolban

A versenyen még mindig csak a régimódi lóerő és az ősrégi stratégia döntött a 20 versenyző között, akik pozíciót szereztek a futamon.

“Keményen próbálkozunk, és jól futunk, de úgy tűnt, hogy a verseny nagy részében a 10. helyen ragadtunk ma este, és az utolsó néhány beállítás igazán segített rajtunk” – mondta Busch. “Adam (Stevens) nagyszerű munkát végzett, hogy segített az autón, és jobbá tette azt.”

“Jól sikerült az újraindítás, és a 12. helyről egészen az ötödikig jutottam (az utolsó 15 körös etapban), így ez hatalmas bónusz volt számunkra, hogy megszereztük ezt a pályapozíciót. Összességében csak tovább kell küzdenünk. Azt hiszem, ez már négy, öt, hat második hely idén, mit lehet tenni? Csak tovább kell menned.”

Almirola kilencedik helyezése volt a legjobb azok közül a versenyzők közül, akik a NASCAR All-Star Race-re úgy kvalifikálták magukat, hogy megnyertek egy szakaszt a NASCAR All-Star Openen a pályán szerdán korábban. William Byron szintén továbbjutott az Open szakaszgyőzelemmel, Matt DiBenedetto pedig a kockás zászlót vitte haza az Openben – először nyerte meg a nem pontokat fizető versenyt. Clint Bowyer a rajthelyet a szurkolói szavazás megnyerésével szerezte meg.

A NASCAR Cup Series vasárnap a Texas Motor Speedwayen az O’Reilly Auto Parts 500-as futammal folytatja az alapszakaszt. A közvetítés ET 14 órakor kezdődik az NBCSN-en, a PRN-en és a SiriusXM NASCAR Rádión.

Megjegyzés: Chase Elliott 9-es számú Hendrick Motorsports Chevrolet-je átment a NASCAR verseny utáni ellenőrzésén a Bristol Motor Speedway-en.