Győztesek és vesztesek Martinsville-ben

GYŐZTESEK

Martin Truex Jr. – Az idei szezonig nem nyert kupafutamot rövid pályán. Most az idei hat rövidpályás futamból hármat megnyert. Vasárnap pedig fölényesen nyert, 500 körből 464-et vezetett.

William Byron – Az idei szezonban még egyetlen rövidpályás versenyen sem végzett 13. helynél jobb helyen, de Martin Truex Jr. azt mondta, amikor a verseny végén meglátta maga mögött a 24-es rajtszámú autót, eszébe jutott, hogy Jeff Gordon vezeti azt az autót.

Matt Crafton – A 25. helyen végzett Matt Tifft helyett, aki szombaton orvosi problémával küzdött, és vasárnap már otthon volt. Tifft autója az elmúlt öt futamból négyszer a 25. helyen végzett.

David Ragan – A szezon legjobb 11. helyét érte el Martinsville-ben.

VESZTESEK

Chase Elliott – Az előző körben szinte kötelező győzelmi helyzetbe került egy motorhiba miatt Doverben. Alig jutott tovább, és ezt a kört úgy nyitotta, hogy a szombati edzésen motorhiba, a vasárnapi futamon pedig tengelytörés miatt a 36. helyen végzett. Arra a kérdésre, hogy aggódik-e az elmúlt hetek mechanikai problémái miatt: “Aggódom.”

Jimmie Johnson – Rossz helyen, rossz időben, és nem tudta elkerülni Aric Almirola autóját. Ennek eredménye, hogy az utolsó helyen végzett.”

Clint Bowyer – Jól futott, amíg különböző problémák miatt a 35. helyen végzett.”

A csapattagok vitába ugrottak – Joey Logano felháborodott Denny Hamlinnel a vasárnapi futam végén történt érintkezés miatt, és elment, hogy beszéljen Hamlinnel erről. Mivel nem volt elégedett Hamlin reakciójával, Logano meglökte Hamlint, amivel dulakodás kezdődött a boxutcában, amelybe mindkét csapat belekeveredett. Egy dolog, hogy a csapattagok megvédik a versenyzőjüket, más dolog, hogy a másik versenyző után mennek.