Művészetterápiás diploma és karrier pillanatkép

Tudj meg többet a művészetterápiás programokról és karrierlehetőségekről.
Szökőkút a müncheni egyetemen

A művészetterápiás képzés megfelelő Önnek?

A művészetterápiás képzés felkészíti Önt a betegek értékelésére, diagnosztizálására és kezelésére, kreatív projektekbe való bevonásával.

Függetlenül attól, hogy rajzolsz és festesz, agyagszobrot készítesz, vagy gyöngyöket fűzöl egy nyakláncba, a művészeti alkotás nemcsak az emberek fizikai, mentális és érzelmi állapotát javítja, hanem segíthet nekik olyan dolgokat is közölni, amelyeket esetleg nem akarnak vagy nem tudnak verbalizálni.

Művészetterapeutaként a művészeti alkotás folyamatát arra használod, hogy segíts a pácienseknek kifejezni önmagukat, belátásra jutni, konfliktusokat megoldani, önbizalmat szerezni, valamint testi és lelki gyógyulást találni.

Kiknek segítenek a művészetterapeuták

A művészetterápiás képzésed lehetővé teszi, hogy különböző populációkkal dolgozz. Az Ön páciensei közé tartozhatnak:

  • Egy sor mentális egészségügyi problémában szenvedő emberek, például szorongás, depresszió, bipoláris zavar, skizofrénia stb.
  • Viselkedési problémákkal küzdő gyermekek
  • Drog- és alkoholfüggők
  • Élkezési zavarokkal küzdő emberek
  • Bántalmazás áldozatai
  • Súlyos traumát átélt emberek
  • Neurológiai nehézségekhez vagy fizikai betegségekhez kapcsolódó pszichológiai problémákkal küzdő emberek

Hol dolgoznak művészetterapeuták

A művészetterápiára szakosodott diplomával végzett végzés után, sokféle környezetben dolgozhatsz majd. Íme néhány foglalkoztatási lehetőség:

  • Private practice
  • Hospitals and clinics
  • Community agencies
  • Rehabilitation centers
  • Shelters for victims of abuse
  • Halfway houses
  • Wellness centers
  • Senior centers and nursing homes

Education Requirements

To become an art therapist, you’ll need to earn a master’s degree from an accredited art therapy program. Most degrees combine mental health counseling with art therapy.

Art Therapy Program Admissions Requirements

Most master’s programs in art therapy will require you to have completed an undergraduate degree that includes four to six classes in studio arts such as drawing, painting and sculpting as well as three or four courses in psychology.

What You’ll Study in Art Therapy Programs

According to the American Art Therapy Association (AATA), course work for a master’s degree in art therapy must include:

  • History and theory of art therapy
  • Techniques of practice in art therapy
  • Application of art therapy with people in different treatment settings
  • Group work
  • Art therapy assessment
  • Ethical and legal issues of art therapy practice
  • Standards of practice in art therapy
  • Cultural and social diversity
  • Psychopathology
  • Human growth and development
  • Counseling and psychological theories
  • Research
  • Studio art
  • Thesis or culminating project

In addition to this course work, students must complete a 100-hour practicum and a 600-hour internship.

Next Steps After School: Certification/Licensing

The Art Therapy Credentials Board (ATCB) is responsible for certifying art therapists. Az ATCB által kínált két minősítési szint a következő:

  • Regisztráció (ATR) – Az AATA által jóváhagyott program elvégzése és 1000 “ügyfélkapcsolati” óra teljesítése után jelentkezhet regisztrált művészetterapeutává válni.
  • Testületi minősítés (ATR-BC) – A regisztrált művészetterapeuták az ATCB által kínált önkéntes vizsgát tehetnek, hogy “testületi minősítést” kapjanak. Ahhoz, hogy fenntartsa a testület minősítését, 100 óra továbbképzésen kell részt vennie, és ötévente újra vizsgát kell tennie.

Állami engedély

Az ATCB által regisztrált és/vagy minősített művészetterapeutáknak néhány államban külön állami engedélyt kell szerezniük ahhoz, hogy gyakorolhassanak. A helyi engedélyezési követelményekről tájékozódjon az Amerikai Művészetterápiás Szövetség állami szervezeténél.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük