Milyen hosszú a Daytona 500? Körök száma, szakaszok, autók & még több információ a “Nagy Amerikai Versenyről”

Amikor Kyle Busch tavaly november közepén, a Homestead-Miami Speedway-en 4,578 másodperccel a második helyezett előtt haladt át a célvonalon, ritkaságszámba ment. Pályafutása második NASCAR Cup Series győzelmét aratta, és csatlakozott Jimmie Johnsonhoz, mint az egyetlen olyan aktív versenyző, aki több bajnoki címmel rendelkezik. Busch pedig a Forbes szerint tavaly a NASCAR legjobban fizetett versenyzője volt közel 18 millió dolláros keresetével.

A szerdai Daytona 500-as médianapon Busch-t megkérdezték arról, hogy ki a legjobb versenyző a NASCAR-ban. A válasza? “Éppen őt nézed”.

Busch minden eredménye ellenére még mindig egy megfoghatatlan címre hajt: A Daytona 500 győztesét. Az elmúlt szezonban majdnem olyan közel volt hozzá, amennyire csak lehetett. Már két körrel a vége előtt az élen állt, de végül második lett csapattársa, Denny Hamlin mögött. Ha Busch vasárnap megteszi a győzelem utáni jellegzetes meghajlását, azt mondta, hogy ezzel “kipipálja az utolsó rubrikát” az amúgy is illusztris karrierjében.

A többi történet közé tartozik, hogy a NASCAR egyik minden idők egyik legnagyobbjának utolsó szezonja kezdődik. A 44 éves Jimmie Johnson a holtszezonban jelentette be, hogy a 2020-as szezon lesz az utolsó. Johnson hét NASCAR-kupa-bajnoki címe holtversenyben a legtöbb a sportág történetében.

TOVÁBB: A Daytona 500 teljes rajtlistája | TV-program

Milyen hosszú a Daytona 500?

• Hossza: 500 mérföld
  • Időtartam (kb.): 3,5 óra

A Daytona 500 200 körből áll a 2,5 mérföldes pályán. Egy egyszerű matematikai egyenlet szerint a futamnak 2,5 órán át kellene tartania egyenesen, de a boxkiállásokkal, figyelmeztetésekkel és az esetleges időjárási körülményekkel ez gyakran változik. Ha azt tervezed, hogy az elejétől a végéig végignézed a versenyt, akkor érdemes körülbelül 3 és fél órát szánnod rá.

Hány körből áll a Daytona 500?

• Körök száma: 200

A Daytona 500 elnevezés megtévesztő lehet, mivel a versenyen valójában nem 500 kör van. A versenyzők 200-szor mennek körbe a pályán, minden egyes körrel 2,5 mérföldet megtéve, míg végül összesen 500 mérföldet tesznek meg.

TOVÁBB: Miért van Donald Trump a Daytona 500-on?

Melyek a Daytona 500 szakaszai?

A NASCAR 2017-ben bevezetett egy csípést a pontozási formátumban. A pontokat nem csak azért kapták volna, ahogy a versenyzők célba értek. További “szakaszokat” vezettek be, hogy a verseny során több ellenőrzőponton is pontokat rögzítsenek.

A 2020-as Daytona 500-as versenyen a 65. és 130. kör, valamint a verseny vége után az első 10 versenyző is pontokat kap, amelyeket a rájátszásba jutásért gyűjtenek.

Hol rendezik meg a Daytona 500-at?

• Helyszínek: Daytona International Speedway a floridai Daytonában

1982 óta a Daytona 500 jelzi minden új NASCAR-szezon hivatalos kezdetét. A verseny a floridai Daytona International Speedway-en kerül megrendezésre, és a NASCAR legfontosabb és legrangosabb versenyének számít.

A “The Great American Race” a motorsport történetének legmagasabb pénzdíját hordozza 2020-ban, összesen 23,6 millió dollárt osztanak szét a 40 versenyző között. A 2015-ös szezon óta ez az első alkalom, hogy a NASCAR nyilvánosságra hozta a kifizetések összegét, de az elmúlt években a győztesek az előrejelzések szerint több mint 1,5 millió dollárt vihettek haza.”

Daytona 500 látogatottsága

A NASCAR bejelentette, hogy az idei verseny az ötödik egymást követő szezonban is teltházas lesz. Több mint 100 000 rajongó fogja megtömni vasárnap a Daytona International Speedwayt, ahol Donald Trump elnök – az első elnök, aki ezt megteszi – lesz a nagykövet.