Seattle Thunderbirds

A Breakers 1982-ben megszerezte a Spokane Chiefstől a későbbi nagyszerű NHL-játékost, Ken Daneykót. Bejutottak a rájátszásba, de a divíziós döntőben kikaptak.

Az 1984-85-ös szezon után a Breakers-t eladták új tulajdonosoknak, és átnevezték Seattle Thunderbirds-re.

Az 1986-87-es szezonban csatlakozott Glen Goodall, aki 1990-ig a csapatnál maradt. Goodall felállította a Western Hockey League karrierrekordját a legtöbb lejátszott mérkőzés (399), a legtöbb lőtt gól (262), az asszisztok (311) és a pontok (573) tekintetében. Még mindig ő a Thunderbirds gól-, assziszt- és pontlistavezetője. A 10-es számú meze az egyetlen, amelyet a Thunderbirds visszavonultatott.

Az 1989-90-es szezon volt a Thunderbird történetének legjobb alapszakasza, és vitathatatlanul a legjobb csapat, amelyet a franchise valaha is jegelt. A Seattle 52-17-3-as mérleggel zárta a szezont, amely 44-8-3-as mérleggel zárta az utolsó 55 szezont, és az első helyet szerezte meg a Canadian Hockey League Regular Season Top Ten szavazásán. A csapat 33-2-1-re végzett otthon, amivel megdöntötte a WHL-rekordot a legtöbb hazai győzelem tekintetében. Goodall lett a legértékesebb játékos, aki 76 góllal és 87 assziszttal 163 pontot szerzett, Petr Nedvěd pedig az év újonca lett. A Seattle három góllövője is bekerült a liga első hat helyezettje közé: Goodall 163 ponttal második, Victor Gervais 160 ponttal harmadik, Nedved pedig 145 ponttal hatodik lett. Peter Kasowski egy cserével érkezett a Swift Currenttől, és 129 ponttal a 13. helyen végzett. A kapus Danny Lorenz WHL-rekordot jelentő legtöbb védéssel és játékperccel fejezte be pályafutását. A csapat annyira népszerű volt, hogy sok hazai meccsüket a Seattle Center Coliseumban kezdték játszani, amely közel 12 000 férőhelyes hokimeccsre volt alkalmas, és gyakran telt házzal játszottak. A T-Birds a divízió elődöntőjében 5:2-re legyőzte a Tri-City Americans-t, majd a divízió döntőjében 5:1-re kikapott a későbbi Western Hockey League bajnok Kamloops Blazers-től.

1992-ben a Thunderbirds volt a házigazdája a kanadai hokiliga bajnokságának, a Memorial Cupnak. A nyitómeccsen a T-Birds 5-3-ra legyőzte a Verdun Collège Français-t, köszönhetően George Zajankala kalapácsütésének. A Sault Ste. Marie Greyhounds elleni 4-3-as és a Kamloops elleni 3-1-es vereségek után a harmadik helyen végeztek a körmérkőzésen, majd az elődöntőben ismét a későbbi bajnok Kamloops-szal találkoztak 8-3-as összesítéssel.

Az 1996-97-es csapat Patrick Marleau vezetésével 41-27-4-es mérleggel zárta a szezont. A Nyugati Konferenciát a Prince George Cougars 4:2 arányú legyőzésével nyerték meg. A Seattle a WHL bajnoki sorozatában 4:0-ra kikapott a Lethbridge-től.

A 2002-03-as szezonban a csapat a konferencia döntőjébe jutott Brooks Laich révén, aki 41 góllal és 94 ponttal a Nyugati Konferencia MVP-je lett. A rájátszás első fordulóiban aratott meggyőző győzelmek után a Thunderbirds 4:1-re kikapott a Kelowna Rockets-től.

A 2015-16-os szezon a Thunderbirds számára áttörést hozott, és a franchise történetének egyik legsikeresebb szezonja volt. A szezon során a Thunderbirds március 15-én a Spokane Chiefs elleni 4-1-es győzelem után megszerezte az amerikai divíziót. Ez volt a Seattle harmadik divízióbajnoki címe a csapat történetében, és az első a 2004-05-ös szezon óta. A Seattle emellett a csapat történetének második legtöbb győzelmével (45) zárta az alapszakaszt. A 2015-2016-os WHL rájátszás negyeddöntőjében a Thunderbirds 4-0-ra söpörte le a Prince George Cougars csapatát, és bejutott az Everett Silvertips elleni elődöntőbe, ahol a Thunderbirds uralta a Silvertipset, és 4-1-re megnyerte a sorozatot. Ezzel a győzelemmel bejutottak a Nyugati Konferencia döntőjébe, ahol a Kelowna Rockets, a WHL címvédője ellen játszottak. A Thunderbirds ismét folytatta domináns rájátszásbeli szereplését, mivel a Rockets ellen 4-0-ra megnyerték a sorozatot. A sorozatot eldöntő győzelem egy dupla hosszabbításos thrillerben született, mivel az újonc Matt Wedman a második hosszabbítás felénél szerezte a győztes gólt, amivel a Thunderbirds 5-4-es hosszabbításos győzelmet aratott, és ezzel megnyerte a Nyugati Konferencia bajnokságát. A győzelemmel a Thunderbirds 1996-97 óta először jutott be a WHL-bajnokságba. A Thunderbirds a liga döntőjében a Brandon Wheat Kingsszel csapott össze, és 4-1-re elveszítette a sorozatot. A Brandon elleni döntő sokkal szorosabb volt, mint a végeredmény, mivel az első három mérkőzés hosszabbításban dőlt el, és mindhárom a Wheat King győzelmével végződött.

A Thunderbirdsnek nem kellett sokáig várnia a következő bajnoki címre. Bár a következő szezonban nem ismételték meg a divízióbajnoki címet, a Seattle a csapat történetének második legtöbb győzelmével (46) zárta az alapszakaszt, felülmúlva az előző szezonban elért rekordját. A 2016-2017-es WHL rájátszás negyeddöntőjében a Thunderbirds 4-0-ra lesöpörte a Tri-City Americans csapatát, és bejutott az elődöntőbe, ahol az Everett elleni visszavágóra került sor. A Thunderbirds folytatta a Silvertips elleni uralmát az utószezonban, 4-0-ra söpörve a sorozatot, így bejutott a Nyugati Konferencia döntőjébe és egy újabb Kelowna elleni visszavágóra. Bár ez a sorozat nem a Seattle javára dőlt el, mint az előző évben, a Thunderbirds így is 4:2-re győzött a Rockets ellen. A győzelemmel a Thunderbirds zsinórban másodszor jutott be a WHL-bajnokságba, ezúttal a Regina Pats ellen. Az előző két bajnoki döntőbe jutástól eltérően a Thunderbirds áttörést ért el, és története első bajnoki címét szerezte meg, 4-2-re megnyerve a sorozatot. A Brandt Centre-ben rendezett 6. mérkőzésen a Thunderbirds kétgólos hátrányból fordított, és 2:54 perccel a harmadik harmad vége előtt hosszabbításra kényszerült. Alexander True az első hosszabbítás felénél megszerezte a győztes gólt, amivel a Thunderbirds 4-3-as győzelmet aratott, ezzel megszerezte a bajnoki címet, és a csapat története második Memorial Kupa-szereplését, valamint első WHL-bajnoki címét.