Tim Don Ironman világrekordot döntött Brazíliában

A brit Tim Don 7:40:23 órás időeredményt ért el a mai Ironman Dél-Amerikai Bajnokságon a brazíliai Florianopolisban, ezzel ő lett a leggyorsabb sportoló, aki valaha Ironman márkájú versenyt teljesített. A korábbi ITU-sztár 44:16-os úszást, 4:06:56-os kerékpározást és 2:44:46-os maratoni időt hozott össze a hihetetlen 7:40:23-as célba érkezéshez, és megdöntötte a kanadai Lionel Sanders 7:44:29-es rekordját, amelyet éppen a tavaly novemberi Ironman Arizonán állított fel. A rekord mellett Don a bajnoki győzelmet is megszerezte, méghozzá elképesztő, 25 perces előnnyel a második helyezett dél-afrikai Kyle Buckingham előtt, és garantáltan helyet kap az októberi Ironman-világbajnokságon.

Don teljesítménye része annak az általános trendnek, hogy egyre gyorsabbak az Ironman-távok befejezési idejei. Sanders arizonai győzelme előtt a rekord több mint öt évig 7:45:58 (Marino Vanhoenacker 2011-ben) állt. A német Jan Frodeno nemrégiben szintén megdöntötte a leggyorsabb vastávfutás általános rekordját. A júliusi Challenge Roth-on (egy nem Ironman-verseny) 7:35:39-es idővel megdöntötte honfitársa, Andreas Raelert korábbi, szintén Roth-ban felállított 7:41:33-as rekordját.

Nézz vissza a Florianopolis-i fotógalériáért.