Carl Edwards elárulta, miért nem látjuk többé NASCAR-pályán versenyezni

Carl Edwards 2017-ben sokkolta a NASCAR világát, amikor visszavonult profi versenyzői karrierjétől. Edwards a pályafutása csúcsán volt, egy újabb rendkívül sikeres kampányból érkezett. Ezt a döntést sokan még évekkel később is megkérdőjelezik, de ő továbbra is elég határozottan állítja, hogy a közeljövőben nem tér vissza egy NASCAR-pályára.

Carl Edwards meglepő módon visszavonul

Flip out Carl Edwards győzelmi ünneplésének legjobbjaival | NASCAR' victory celebration | NASCAR

RELATED: Dale Earnhardt Jr. tehetetlenül nem tud szabadulni a legrosszabb félelmei kísértésétől

Carl Edwards rendkívül sikeres 2016-os Sprint Cup Series kampányon van túl, a pontversenyben a negyedik helyen végzett.

Edwards a legjobb versenyzői teljesítményét nyújtotta, hiszen 18 versenyen 10 top tízes helyezést és három győzelmet ért el. Uralkodásában az első nyolc futamból hét top 10-es helyezés és két győzelem szerepelt. Ennek ellenére Edwards a meglepő utat választotta, hogy karrierje csúcsán visszavonuljon a szakmától.

A 41 éves versenyző 13 éves pályafutását 28 NASCAR Cup Series győzelemmel, 220 top tízes helyezéssel és egy pár második helyezéssel zárta. Edwards emellett 10 év alatt 245 versenyen 38 Xfinity Series-győzelmet, egy bajnoki címet és 174 top tízes helyezést halmozott fel.

A lépés sokkolta Joe Gibbst, akinek az utolsó két szezonjában a Joe Gibbs Racing színeiben versenyzett, és még két évvel később sem értette a helyzetet, ahogy azt Dale Earnhardt Jr. 2019 júniusában a Dale Jr. Download podcastben elmondta. (H/T Newsweek)

“Soha nem igazán értettem meg őket” – mondta Gibbs. “Azt mondta: ‘Nem fogom megosztani veled. Nem fogom megosztani senkivel az igazi végeredményt.”

Ezzel kapcsolatban lehet, hogy nem lesz több tisztánlátás, de a döntés, hogy még mindig nem lappang benne a vágy, hogy visszatérjen.

Carl Edwards elárulta, miért nem tér vissza a NASCAR-ba

Carl Edwards a NASCAR Hírességek Csarnokába való jelöléséről és a versenyzés utáni életéről beszél | NASCAR ON FOX

RELATED: Dale Earnhardt Jr. reméli, hogy halála javítja a NASCAR jövőbeli biztonságát

Mióta visszavonult a profi autóversenyzői karrierjétől, Carl Edwards körül az a csábítás, hogy visszatérhet a sportágba.

Még mindig van egy sokkoló tényező Edwards hirtelen visszavonulása körül a 2017-es szezon előtt. A visszavonulásról szóló döntést követően sokan feltették a kérdést, hogy vajon fog-e visszatérni. A SiriusXM NASCAR rádióban 2018 márciusában adott interjújában gyorsan lelőtte az erre vonatkozó elképzeléseket.

“Nem tervezem a visszatérést” – mondta Edwards. “Nagyon sok ember hiányzik nekem. Sok emberrel tartom a kapcsolatot és jól érzem magam, de nagyra értékelem Joe Gibbs és mindenki más idejét, hogy azt csinálhassam, amit szeretnék.”

“Hiányoznak a rajongók, és van néhány verseny, amin szeretnék részt venni, de a legtöbbször nagyon jól érzem magam.”

Noha a visszavonulását követő években is felröppentek pletykák, továbbra is a családi életére, a gazdálkodásra és az utazásra koncentrál. Egy tavaly márciusi, Shannon Spake-nek a Fox Sports-on adott interjú során, amelyben a 2021-es NASCAR Hírességek Csarnokába való jelöléséről beszélt, ugyanezeket a témákat megvitatva maradt a pályán.

Edwardsnak talán a fiatalsága az oldalán áll a mindössze 41 évével, de úgy tűnik, nincs belső vágya arra, hogy újra a NASCAR-pálya volánja mögé üljön.

A NASCAR Hírességek Csarnoka előtt áll?

Mi lenne, ha Carl Edwards a NASCAR Cup Series bajnoka lenne? A NASCAR és az FS1 Mi lett volna, ha sorozat teljes epizódja'S What If Series Full Episode

RELATED: Jimmie Johnson kutyája segített inspirálni a NASCAR utáni szenvedélyprojektjei közül egyet

A következő dolog Carl Edwards tányérján, hogy esetleg bekerüljön a NASCAR Hírességek Csarnokába.

A NASCAR jelölte őt a 2021-es osztályba néhány más neves korábbi versenyzővel együtt. Bár Edwards nem érdemelte ki a beiktatást Dale Earnhardt Jr., Mike Stefanik és Red Farmer mellé, a neve a jövőben is ott lesz a köztudatban.

Edwards önéletrajza magáért beszél, hiszen karrierje során a legjobb versenyzők közé tartozott. Talán csak idő kérdése, hogy kiérdemelje ezt a rangos megtiszteltetést, amely hozzáadódik az önéletrajzához.